تاریخچه

شرکت نهال گستر رویان (نگر) با هدف ایجاد بانک گیاهچه سالم (Young Plants) در سال 1388 توسط برادران یداللهی در مجموعه ای به مساحت هفت هکتار (دارای شرایط کامل قرنطینه ی گیاهی بین المللی)   تاسیس شد علم توام با عمل باعث شده که نگر تولید کننده برتر سال‏های 92، 93، 94 و 95، محقق برگزیده کشور در تحقق اقتصاد دانش بنیان و نیز مفتخر به دریافت لوح کارآفرین برتر کشور از ریاست جمهوری شود. همچنین نگر از طرف وزرا و مسئولین اجرایی کشوری و همینطور سفرای کشورهای خارجی از جمله سفیر هلند در تاریخ 19/12/1395 مورد بازدید مکرر قرار گرفته است. شعار نگر (بهترین سرآغاز) با گیاهان تولیدی ما برای کشاورزان عزیز می باشد.

 

معرفی شرکت

شرکت نهال گستر رویان (نگر) (دارای گرید دانش بنیان از معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری ) تولید کننده گیاهچه به روش کشت بافت و نشا صنعتی، علم جدید در مزرعه را توسعه داده است که بیشتر آنها برای نخستین بار در ایران شده و نتایج عالی داشته اند. به عنوان مثال افزایش عملکرد محصول گوجه فرنگی در مزرعه باز از 37 تن در هکتار به 140 تن در هکتار در استان قزوین نمونه ای از انتقال فناوری به مزرعه است.  نگر که هم اکنون دارای بخش های تولید مدرن و مرکز مشاوره تخصصی و تجربه علمی و اجرایی است، سابقه موفق در تحقیق ، توسعه و کاربردی کردن توانمندیهای پژوهشی دارد، آمادگی اخذ سفارش زمینه تولید انواع نهال های کشت بافتی مانند پایه های درختان میوه، نشاء مکانیزه صنعتی سبزی، صیفی و زینتی، نشائ گیاهان دارویی و انجام مشاوره های تخصصی قبل از شروع کار تولید با شما عزیزان می باشد.

پشتوانه نگر بیش از 20 سال پژوهش و تحقیق و ارائه بیش از 300 مقاله ISI، علمی پژوهشی، همایش های علمی و کنفرانسی های بین المللی و ملی و 5 جلد کتاب چاپ شده است.