بازدید سفیر هلند

سفير هلند به همراه استاندار و رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين از شركت دانش بنيان نهال گستر رويان متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه بازديد كردند.
سوزانا ترستال سفیر هلند، رئیس اتاق بازرگانی ایران و هلند به همراه فريدون همتی استاندار قزوین، علی رحمانی فرماندار شهرستان آبیک، متقی فرد مدیریت سازمان جهاد کشاورزی، خانپور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان و جمعي از مدیران استانی از گلخانه دانش بنیان نهال گستر رویان در شهرستان آبیک بازدید نمودند


سفر سوزانا ترستال سفیر هلند به شرکت دانش بنیان نهال گستر رویان با هدف بازدید از واحدهای گلخانه ای با تکنولوژی جدید کشاورزی در کشور و توسعه سرمایه گذاری خارجی و داخلی صورت گرفته است.
همچنين در اين بازديد نهال همياري ايران و هلند از سوي استاندار استان قزوين و سوزانا ترستال سفير هلند در محوطه شركت دانش بنيان نهال گستر رويان كاشته شد.
شرکت دانش بنیان نهال گستر رویان متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و با مدیریت دکتر یداللهی عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی در قامت مجموعه ای دانش بنیان در زمینه تولید نهال با روش کشت بافت گیاهی و تولید نشاء مکانیزه محصولات کشاورزی با تجهیزات و امکانات مدرن فعالیت کرده و از خط کامل تمام اتوماتیک بذرکار، و سیستم ضد عفونی بخار آب برخوردار است. این شرکت قادر است سالانه به تولید هشت میلیون نشاء در هر دوره 75 روزه، تولید نهال کشت بافتی با ظرفیت سالانه یک میلیون اصله، تولید نهال در فضای آزاد با ظرفیت سالانه 600 هزار اصله و نیز تولید یک میلیون قطعه پیوندک بپردازد.
گفتني است اين شركت دانش بنيان در همایش بزرگ تجلیل از تولیدکنندگان برتر جهادکشاورزی استان قزوین که دي ماه سال جاري برگزار شد، به عنوان واحد نمونه معرفی گردید

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *